OWOCE kontra SŁODYCZE

Zdrowa żywność to podstawa. Również nasza młodzież miała okazję przekonać się ostatnio, że zdrowe jedzenie jest fajne!

6.09.2016 klasa 3B gimnazjum razem z wychowawczynią panią Agnieszką Idziaszek została zaproszona na warsztaty w Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie.
Udział w spotkaniu wzięła również młodzież z Dortmundu.

Na początek pan dyrektor Dariusz Wasiela nakreślił problem nadwagi u młodzieży, wskazując jednocześnie, jak ważne jest zdrowe odżywianie.
Swoją obecnością spotkanie zaszczycili również Wicekurator Warmińsko-Mazurski pan Wojciech Cybulski oraz Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego pan Paweł Żukowski, kierując do uczniów miłe słowa oraz zachęcając do sięgania po owoce i warzywa.

Następnie nasi uczniowie wspólnie z młodzieżą z Gimnazjum Nr 11 i niemieckimi kolegami zmierzyli się z zagadnieniami językowymi. Po ćwiczeniach umysłu przyszła pora na …noże.

W ruch poszły miski, deski  i ostre narzędzia i powstała przepyszna sałatka owocowa. Przepis w języku polskim trzeba było jednak najpierw przetłumaczyć kolegom z Niemiec, ale sądząc po smaku i wyglądzie sałatki, komunikacja przebiegała bardzo dobrze.

Komisja stanęła przed trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie kompozycje urzekały smakiem i kolorem. Sądząc po radości podczas przygotowań i po pustych miskach, w tej rozgrywce słodycze poniosły dotkliwą porażkę.

Dziękujemy dyrektorowi Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie, panu Dariuszowi Wasieli za zaproszenie a tym samym wyróżnienie uczniów naszej szkoły.