Pierwszaki z liceum też się integrują!

Wrzesień to dla uczniów pierwszych klas liceum miesiąc adaptacji w nowej rzeczywistości szkolnej. To też czas na nawiązywanie relacji, rodzenie się przyjaźni i integrację z grupą klasową i wychowawcą. Najlepiej temu służą wspólne wyjazdy. Uczniowie razem z wychowawcą ustalają gdzie pojadą i jak spędzą ten czas.

Klasa IC zdecydowała się połączyć przyjemne z pożytecznym - spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku, w leśnej głuszy, spotkać się z leśniczym, sprawdzić swój poziom wiedzy z biologii i geografii, upiec kiełbaskę na ognisku i pobawić się w zabawy integracyjne. Kolorytu sytuacji dodaje fakt, że na spotkanie z leśniczym uczniowie udali się autobusem miejskim a następnie przeszli pieszo prawie 3 kilometry – w dwie strony to aż sześć.

Prawdziwe z nich zuchy!

Z kolei inne cztery klasy pierwsze (IA, ID, IE i IG) były na wycieczce integracyjnej w Bartbo koło Butryn. Z tej okazji przygotowano dla uczestników liczne gry i zabawy zespołowe np.: wyścigi na mega rurach, mega piłkarzyki, gledietorzy, bungee run. Niektóre gry udowodniły, że trzeba być naprawdę zgraną grupą aby dotrzeć do mety lub wygrać rywalizację. Po grach zespołowych można było trochę odpocząć podczas zorbingu lub jeżdżąc na segwayach. Uczestnicy  mogli obejrzeć ciężki sprzęt wojskowy oraz zobaczyć jakim trudnym wymaganiom musi sprostać lotnik wirując w kosmicznym trenerze. Na koniec nie obyło się bez wspólnego ogniska i pieczenia kiełbasek.

Klasa IF w ramach wycieczki integracyjnej odwiedziła olsztyński iESCAPE, gdzie młodzież sprawdzała swoje umiejetności logicznego myślenia i wspólnego rozwiązywania problemów.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprez.