Ślubowanie pierwszoklasistów

Człowiek szlachetny nie szafuje obietnicami, lecz więcej czyni niż przyrzekł.
                                                                                                                                 Konfucjusz

30 września 2016 w auli szkoły tegoroczni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, stając się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. Prowadzący uroczystość – Justyna Statkiewicz i Kacper Burakowski (z klasy 2A LO) – powitali dyrekcję, grono pedagogiczne, rodziców oraz przedstawicieli klas II i III. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, wysłuchaliśmy przemówień dyrektora szkoły – pani Anny Struk oraz przewodniczącego samorządu szkolnego – Mateusza Maślanki. W swoim płomiennym wystąpieniu (którego tekst załączamy) Mateusz przypomniał o prawach i obowiązkach ucznia, zadeklarował pomoc młodszym kolegom i koleżankom w przezwyciężaniu codziennych trudności oraz zachęcił do współpracy w ramach samorządu szkolnego. Punktem kulminacyjnym uroczystości było oczywiście ślubowanie 304 uczniów, które - na sztandar szkoły - złożyli także ich przedstawiciele, pełniący funkcję gospodarzy klas pierwszych. Po części oficjalnej nadszedł czas na prezentację poszczególnych klas. Najmłodsi członkowie naszej społeczności stanęli na wysokości zadania, demonstrując swoje talenty artystyczne, umiejętności manualne, wokalne, taneczne i sportowe.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji-wizytówki uczniów klasy 1A gimnazjum (kliknij tutaj)
Zgromadzona w auli publiczność żywiołowo reagowała na kolejne popisy i występy, dopingując uczestników w przełamywaniu scenicznej tremy. Zwieńczeniem spotkania było rozdanie przez wychowawców pamiątek ślubowania.

Jerzy Rudź