Dzień Edukacji Narodowej w ZSO Nr 7

W piątek 14 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Organizacją uroczystości zajął się Samorząd Uczniowski. Na początku, prowadzący Alan Ławrynowicz i Mateusz Maślanka, przedstawili historię święta, po czym głos zabrała Dyrektor ZSO nr 7 w Olsztynie - pani Anna Struk, składając wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia okolicznościowe. Następnie kilka słów do nauczycieli skierował Przewodniczący Rady Rodziców - pan Artur Kamiński.
W imieniu uczniów naszej szkoły wypowiedział się Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Mateusz Maślanka, który przekazał nauczycielom wyrazy wdzięczności za ich pracę i poświęcenie oraz złożył życzenia pracownikom administracji i obsługi.
Po części oficjalnej wystąpili nasi uczniowie – rodzeństwo Natalia i Mateusz Sowińscy, którzy opowiedzieli o swoich wrażeniach z wymiany uczniowskiej do USA i Kanady, gdzie spędzili cały ubiegły rok szkolny. Ich fantazyjne „marynarki wspomnień” i pełne przygód relacje rozpaliły wyobraźnię słuchaczy i potwierdziły fakt, że nauka w naszej szkole daje nieograniczone szanse rozwoju.
Tym miłym akcentem przeszliśmy do części artystycznej - rozpoczęła się "audycja radiowa" z koncertem życzeń dla nauczycieli.  W przerwach reklamowych zaprezentowano przedmioty  mogące ułatwić ich codzienna pracę – w konwencji satyrycznej rzecz jasna.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu piątkowego święta. Lista zasłużonych jest długa:

Prowadzący audycję: Gabrysia Olewniczak i Paweł Dąbek

Radiowi rozmówcy : Dawid Piecek, Kuba Szkoda, Kasia Honisz, Bartek Chróst, Natalia Stopyra

Śpiew: Janusz Nosek, Wiktoria Kolinko, Ola Bonus, Ola Deptuła, Karol Korsheinrich, Bartosz Chróst, Olaf Zajączkowski

Reklama: Marcel Cichowski, Magda Kurenda, Klaudia Góralska, Jakub Makowski, Ola Gołębicka, Mateusz Rejniak, Piotr Rodziewicz, Przemek Witek

Oprawa plastyczna uroczystości: pani Joanna Kacprzak, Paulina Rynkiewicz i Joanna Jóźwik

Pieczę nad całością czujnym okiem sprawowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - panowie Jarosław Cichocki i Massimiliano Buonagura.

Wszystkim zaangażowanym – wielkie dzięki!