Bicie rekordu Guinnessa.

W poniedziałek 17 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie uczniowie wraz z członkami Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie przystąpili do bicia zeszłorocznego rekordu w jednoczesnej reanimacji krążeniowo oddechowej. Cała akcja była częścią ogólnopolskiej próby ustanowienia rekordu Guinnessa, której organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podobnie jak w latach poprzednich, bicie rekordu odbywało się w okolicy Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który obchodzony jest 16 października.

Istotą rekordu jest, aby na jak największej liczbie fantomów, jak najwięcej osób prowadziło RKO przez pół godziny. Dzięki połączeniu sił Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Okręgowego oraz wielu szkół udało się osiągnąć wspaniały wynik. Na 32 fantomach rekord biło łącznie 277 osób!

Choć jest to mniej niż w roku poprzednim, to jest to pierwsza próba przeprowadzona zgodnie

z regulaminem Rekordu Guinnessa. Ze względu na obostrzenia regulaminowe uważamy, że wydarzenie i tak zakończyło się wielkim sukcesem. To tegoroczny wynik będzie zapisany jako oficjalny. Ponadto była to największa akcja w całym Olsztynie! Po dokonaniu weryfikacji wszystkich zgłoszeń dowiemy się, czy nasza próba była największą w województwie, a kto wie, może i w Polsce!

W próbie bicia rekordu, oprócz uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum Nr 24 oraz wolontariuszy z  Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, uczestniczyli również zaproszeni uczniowie olsztyńskich szkół: Zespołu Szkół Budowlanych, I Liceum Ogólnokształcącego, IX Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Gimnazjum Nr 11 oraz młodzież z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

Dziękujemy za udział i gratulujemy wyniku!

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii i na portalu Olsztyn.wm.pl