Nasza mistrzyni taekwondo!

ZSO Nr 7 w Olsztynie  to prawdziwa kopalnia talentów. Nasi uczniowie odnoszą ogólnopolskie sukcesy nie tylko wokalne czy plastyczne, ale też sportowe. I to wcale nie przeszkadza im w nauce.

Magdalena  Rutkowska jest uczennicą klasy III F naszego liceum. Od 6 lat uczy się w ZSO Nr 7. Najpierw przez 3 lata była uczennicą Gimnazjum Nr 24, teraz jest w klasie maturalnej V Liceum i przygotowuje się pilnie do matury.

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła  w wieku 7 lat. Eksperymentowała z baletem, ale ostatecznie  trafiła na zajęcia z taekwondo do szkoły podstawowej nr 34. Tam trenowała 8 lat, po czym klub „AZS OŚ Olsztyn” przeniósł się do Szkoły Podstawowej nr 30, gdzie zawodniczka trenuje do dzisiaj.

Pierwsze sukcesy Magdalena zaczęła odnosić w wieku 12 lat, kiedy to pobiła wszystkie rywalki w ciągu 17 sekund.  Od 15 roku życia zaczęła rywalizacje na zawodach międzynarodowych.  Dzięki spektakularnym sukcesom została powołana do kadry ogólnopolskiej na Mistrzostwa Europy Juniorów, gdzie miała duże szanse na brąz! W efekcie zajęła 8 miejsce. Od tej pory z każdych zawodów Magdalena przywozi  medal.  Za największe osiągnięcie uważa 3 miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Groznym. Podczas odbywających się w październiku 2016 roku Mistrzostw Polski Seniorów, gdzie zdobyła srebrny medal, została dodatkowo wyróżniona za wybitne osiągnięcia  sportowe w roku 2016.

Zawodniczka  przynosi chwałę nie tylko swoim rodzicom. Rozsławia też dobre imię naszej szkoły na arenie międzynarodowej.  Są tacy, którzy  twierdzą, że Olimpiada 2020 i kolejne  będą należały do Magdaleny.

Trzymamy kciuki!