"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..."

Jak ważna jest nauka, wiemy wszyscy. Jak sprawić, by była przyjemnością najlepiej wiedzą nasi uczniowie :). Gimnazjaliści z klasy 1D wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Pawlak-Szewielińską przygotowali dla dzieci z Przedszkola Nr 15 im. Wandy Chotomskiej w Olsztynie niecodzienne zajęcia edukacyjne - „Spotkanie z bajką”.  Maluchy wraz z wychowawczyniami zawitały do nas 28 października o godz. 9.00. Ciepłymi słowami powitała ich pani Dyrektor Anna Struk, a następnie uczniowie z 1D zapewnili atrakcje i miłą atmosferę.  Dzieci wzięły udział w przygotowanych  grach i quizach sprawdzających wiedzę ze znajomości baśni  oraz wysłuchały fragmentów kilku znanych bajek. Każdy przedszkolak został nagrodzony medalem  za odwagę i doskonałą znajomość baśni.
Na zakończenie uczniowie klasy 1D zaprezentowali   muzyczno -taneczną wersję ,,Calineczki”.
Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice występujących gimnazjalistów.
Mali goście wyszli zadowoleni i szczęśliwi z pytaniem ,, Kiedy znów odwiedzimy Waszą szkołę?
Otrzymaliśmy także zaproszenie  na ,,Muzyczne inspiracje” do przedszkola.
Mamy nadzieję, że tak miło rozpoczęta sąsiedzka przyjaźń będzie kwitła, a nasi uczniowie odkryją w sobie jeszcze wiele talentów.

Uczniom 1D i wychowawczyni pani Elżbiecie Pawlak-Szewielińskiej gratulujemy pomysłu i zaangażowania!