Z V LO na Uniwersytet  Aberystwyth w Wielkiej Brytanii.

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie mogą studiować wszędzie. Nie istnieją już bariery językowe, często nie ma też barier finansowych, pozostają jedynie wewnętrzne blokady, które należy  pokonywać.  W ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego 7 listopada uczniowie wszystkich klas trzecich naszego liceum spotkali się z przedstawicielami Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwentem tegoż Uniwersytetu jest Książę Karol, następca brytyjskiego tronu. Ale uczelnia nie jest z tego powodu niedostępna dla przeciętnego studenta. Wręcz przeciwnie. Rząd Walii finansuje w dużej części studia, na pozostałą część można uzyskać kredyt, który spłaca się (lub nie) dopiero pracując. Młodzież z uwagą wysłuchała wykładu o zaletach  studiowania, kierunkach i życiu studenckim w UK.  Nagle wszystko okazało się realne i możliwe, należy tylko wyznaczyć sobie jasne cele i uwierzyć we własne siły. Teraz pozostaje przekonać rodziców, że warto zwiedzać świat, uczyć się w międzynarodowym towarzystwie, by wrócić do kraju bogatszym o nowoczesne wzorce, z perspektywami zdobycia najlepszych stanowisk pracy . Chętni złożą aplikację jeszcze w tym roku i dostaną warunkowe przyjęcie, które potwierdzi  zdany na odpowiednim poziomie egzamin maturalny.

Zapraszamy na stronę www.openfutureschool.pl – przedstawiciela Uniwersytetu w Aberystwych.