Uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Młodzież Zespołu  Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Olsztynie, 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, świętowała uroczyście, podniośle, pięknie artystycznie,
w towarzystwie znamienitych gości.

V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie i Gimnazjum Nr 24 w Olsztynie przygotowania do obchodów uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły na wiele dni przed 11 listopada organizacją Konkursu Patriotycznego "Józef Piłsudski i Legiony Polskie". Do udziału w zmaganiach konkursowych zaproszono także młodzież Olsztyna  i powiatu olsztyńskiego.

Przygotowania prac plastycznych i utworów muzycznych były czasem twórczej pracy, mobilizacją talentów i pięknym pretekstem do prawdziwego przeżycia żywej lekcji historii, przyczynkiem do dyskusji na temat rozumienia patriotyzmu i jego doświadczania przez młode pokolenie Polaków.

Dzisiejsze uroczystości były zwieńczeniem czasu refleksji i potwierdzeniem naszej świadomości narodowej i prawdziwości słów Cycerona, który twierdził, że historia jest świadkiem czasu, światłem prawdy, nauczycielką życia i zwiastunką przyszłości.

Z dumą i radością witaliśmy w murach naszej szkoły m.in. Pierwszego Zastępcę Prezydenta Olsztyna, Pana Jarosława Słomę;  Przewodniczące  Rady Osiedli:  Nagórek – Panią Małgorzatę Gołębicką i Pieczewa – Panią Halinę Mikulską, Proboszcza naszej  parafii – księdza kanonika Romualda Zapadkę, przedstawicieli Rady Rodziców, uczniów, nauczycieli i innych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

W ramach obchodów Święta Niepodległości wspólnie kibicowaliśmy zmaganiom muzycznym I Konkursu Piosenki Patriotycznej i  z ciekawością słuchaliśmy historii  powstania  utworów legionowych. Oglądaliśmy nagrodzone prace plastyczne i mieliśmy okazję wysłuchać okolicznościowej audycji, która wielu nas szczerze wzruszyła.

Uroczystości szkolne uświetnił swoim występem Chór Seniora z Domu Pomocy Społecznej „Nasz Dom”, pod kierunkiem Waldemara Ciukszo.

Dzisiejszy dzień w ZSO Nr 7 w Olsztynie był ważnym, wielopokoleniowym spotkaniem Polaków, którzy swój  patriotyzm wyrażają  w pracy, rozmowie, sztuce i zabawie.

Zapraszamy do obejrzenia telewizyjnej relacji z uroczystości klikając w link poniżej: