Uczniowie V LO znów na podium Zawodów Sportowo-Obronnych

Nasi uczniowie po raz kolejny wywalczyli miejsce na podium podczas XI Zawodów Sportowo - Obronnych rozgrywanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Turniej pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego zorganizował Klub Garnizonowy w Olsztynie.

W tym roku zajęliśmy I miejsce w konkursie historycznym i III miejsce w klasyfikacji generalnej. Rywalizowaliśmy z trzyosobowymi reprezentacjami z całego województwa warmińsko-mazurskiego i  wypadliśmy najlepiej ze wszystkich olsztyńskich szkół.

V Liceum reprezentowali: Julita Milan klasa IIIb, Michał Alberski IIIb i Arkadiusz Kisielewski IIIg. Współzawodnictwo obejmowało trzy dziedziny: strzelectwo, konkurs wiedzy o II RP i konkurencje sportowe. Warto odnotować III miejsce Arka Kisielewskiego w strzelectwie.
Nagrody wręczył wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Zespół, jak co roku, został przygotowany przez pana  Krzysztofa Rutkowskiego - nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa.

Naszym uczniom gratulujemy wspaniałych wyników i godnej postawy podczas rywalizacji.