Koszykarze Stomilu Olsztyn trenują z naszymi gimnazjalistami

W czwartek 10 listopada, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie odbył się pokazowy trening koszykarzy Stomilu Olsztyn. Młodzi adepci koszykówki na co dzień uczący się i trenujący w pierwszej i drugiej klasie sportowej Gimnazjum Nr 24 przy ZSO 7 mogli wspólnie ze swoimi starszymi kolegami rywalizować na boisku w trakcie kilku krótkich meczów. Oprócz gry był czas na zadawanie pytań, konkursy i cenne wskazówki udzielane przez samych zawodników.

Spotkanie odbyło się dzięki gościnności pani dyrektor Anny Struk. Pani dyrektor gorąco dopingowała uczniów podczas gier i konkursów koszykarskich. Jego pomysłodawcą był pan Piotr Wirchanowicz – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego  i trener w pierwszej klasie Gimnazjum Nr 24 w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie .

Celem spotkanie była integracja środowiska koszykarskiego, wymiana doświadczeń oraz

upowszechnienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie i sportowcy uznali je za wspaniały pomysł, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny.