Najlepsi studenci po V LO

W dniach 14-15 listopada 2016 r. odbyła się w Warszawie II Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2016, podczas której ogłoszono wyniki ogólnopolskiego projektu pilotażowego „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych”.

Program  wyłonił  szkoły średnie, które przygotowały najlepszych kandydatów na studia w uczelniach biorących udział w projekcie. Badanie pokazało silną koncentrację rekrutacji na uczelnie wyższe w niewielkiej liczbie szkół ponadgimnazjalnych oraz że informacja o ukończonej szkole stanowi lepszy prognostyk sukcesu studenta niż wynik egzaminu maturalnego.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wskazał V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie jako szkołę, z której pochodzą najlepsi studenci. Wyróżnienie zostało wręczone 14 listopada podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Marriott.

Z rąk prorektora ds. kształcenia i studentów UWM prof. dr hab. Jerzego Przyborowskiego, w imieniu kadry pedagogicznej V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie, odebrała je dyrektor szkoły Anna Struk.

Badanie zostało przeprowadzone przez Public Consulting Group pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich. Partnerem głównym tegorocznej konferencji była firma Microsoft Polska, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wiele uznanych podmiotów, m.in. Fundacja Rektorów Polskich, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisja Akredytacyjna czy Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Patronem medialnym wydarzenia był dziennik Rzeczpospolita.

Dziękujemy absolwentom V LO – że wciąż są naszą dumą!

Wiecej na temat konferencji można przeczytać tutaj

na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie

O nas w mediach :