Kacper z klasy 1d gimnazjum - Mistrzem Europy!

Kacper Pawelec jest uczniem klasy 1d w Gimnazjum nr 24.
Od  7 roku życia trenuje brazylijskie jiu-jitsu w klubie Berkut Arrachion Olsztyn. Jest to dyscyplina z kategorii sztuk walki polegająca na zdobyciu dominującej pozycji lub poddaniu rywala poprzez założenie dźwigni lub innej techniki kończącej..

Pierwsze sukcesy Kacper zaczął odnosić już dwa lata temu zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Kolejny rok to brązowy medal na tych samych mistrzostwach a następnie w 2016 roku Kacper znowu zdobył srebro.
Na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Luboniu w bieżącym roku pokonał przeciwników z innych krajów i zdobył tytuł Mistrza Europy.

Kacper świetnie godzi pasję sportową z nauką w szkole. Szczególnie interesuje się fizyką i biologią a treningi , które odbywają się trzy razy w tygodniu, uczą go dyscypliny, organizacji czasu i wytrwałości .

Jesteśmy dumni z Kacpra i życzymy mu dalszych sukcesów w szkole i w sportowej rywalizacji!