Dzień Otwarty w „Medyku”

Czy higienistka stomatologiczna to zawód przyszłości?

Czym się różni technik farmaceuta od magistra farmacji?

Na czym polega praca protetyka słuchu?

Kim jest i gdzie pracuje technik eksploatacji portów i terminali?

Czy technik masażysta to ciężki zawód?

Gdzie znajdzie pracę technik elektroradiolog?

Takie i szereg innych pytań zadawali maturzyści z V LO, którzy uczestniczyli w Dniu Otwartym w Szkole Policealnej „Medyk” im. Profesora Religi w Olsztynie. Uczniowie obejrzeli  bogato wyposażone pracownie; między innymi pracownię kosmetyczną, pracownię produkcji leków, gabinety masażu i hydromasażu, pracownię terapii zajęciowej i wiele innych ciekawych miejsc.  Młodzież uczestniczyła w zajęciach języka migowego, próbowała swoich sił jako masażyści i sporządzała preparat do wypełnienia ubytku w uzębieniu. Praktyczna nauka zawodu to wizytówka tej szkoły, w której kładzie się nacisk na ćwiczenia i praktykę. Stanowi  dobre rozwiązanie  dla osób, które chcą wejść szybciej na rynek pracy albo ciekawą alternatywę dla tych wszystkich, którzy chcą uzupełnić  studia  wyższe o dodatkowe umiejętności zwiększające ich szanse w poszukiwaniu zatrudnienia. Maturzyści wyszli  bardzo zadowoleni  i bogatsi o nową wiedzę. Teraz wrażenia z pobytu przekażą w klasach  swoim koleżankom i kolegom.