Fotosynteza - klucz życia

16 grudnia 2016 r. uczniowie klasy II B liceum pod opieką pani Elżbiety Hopfer uczestniczyli w warsztatach p.t. „Fotosynteza - klucz życia”, które odbywały się w katedrze Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii RoślinUniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zajęcia prowadziła Pani dr hab. Agnieszka Piotrowska-Cieślak prof. UWM.  Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z rodzajami fotosyntezy, ich przebiegiem, oraz rolą fotosyntezy

w życiu rośliny i człowieka.

W części laboratoryjnej warsztatów izolowali barwniki fotosyntetyczne, rozdzielali je metodą chromatografii bibułowej,  badali właściwości fizyko-chemiczne chlorofili.

Serdecznie dziękujemy pani dr hab. Agnieszce Piotrowskiej-Cieślak za bardzo interesujące  zajęcia.