Konkurs #CSRMatters

Informujemy, że Stanisław Papurzyński - uczeń klasy IIG, bierze udział w międzynarodowym konkursie #CSRMatters, polegającym na napisaniu eseju w języku angielskim.
Stanisław w swojej pracy porusza rolę jednostki w rozwiązywaniu konfliktów oraz w interesujący sposób buduje relację między autorem a czytelnikiem.
W pierwszej części konkursu, o wygranej zadecyduje największa liczba wyświetleń eseju.

Możemy wspierać naszego ucznia poprzez kliknięcie na poniższą stronę i przeczytanie jego pracy.

Link do pracy Stanisława: https://www.csrmatch.org/how-does-it-feel-to-kill-a-man/

Poniżej publikujemy recenzję pracy napisaną przez panią Agnieszkę Achranowicz:

Autor eseju w niestandardowy sposób porusza kwestię zbiorowej odpowiedzialności za krzywdę i akty ludobójstwa w różnych częściach świata w XXI wieku.Jednocześnie zadaje pytanie, czy możemy stać bezczynnie wobec ignorancji, egocentryzmu i zachłanności rządzących, czy tolerując zło tym samym nie współuczestniczymy w zbrodni...
Według autora pozostawanie biernym czyni nas współwinnymi wyrządzonych krzywd, dlatego przekonuje czytelników, że nawet najdrobniejsze dobre uczynki zmienią świat na lepsze.
Choć tytuł eseju jest kontrowersyjny i może wzbudzać negatywne emocje, zachęcam do jego przeczytania i zapoznania się ze sposobem postrzegania obecnej sytuacji geopolitycznej przez młode pokolenie Europejczyków.

Recenzowała Agnieszka Achranowicz

Zachęcamy również innych uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności pisania w języku obcym w jednej z 17 kategorii:

1. Poverty
  2. Hunger
  3. Health
  4. Education
  5. Gender
  6. Water
  7. Energy
  8. Economic Growth and Employment
  9. Industry
  10. Inequality
  11. Sustainable Cities and Environments
  12. Sustainable Ensure sustainable consumption and production patterns
  13. Climate
  14. Life Below Water
  15. Environment
  16. Peace and Justice
  17. Partnership

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest posiadanie konta na aplikacji Goodwall.

Więcej o konkursie tutaj: https://www.csrmatch.org/essay-competition-rules/