Lekcja biologii w Muzeum Przyrody

W środę (1 marca) licealiści z klasy II B pod opieką pani Elżbiety Hopfer udali się do Muzeum Przyrody w Olsztynie na warsztaty  pt. „Rozpoznawanie ptaków Warmii i Mazur”. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej uczniowie mieli możliwość usystematyzowania wiadomości związanych z budową ptaków, ich przystosowaniem do środowiska i trybu życia, by potem samodzielnie na podstawie opisu i głosów ptaków, rozpoznać wybrane gatunki.

W drugiej części młodzież oglądała zgromadzone w muzeum eksponaty: „Zwierzęta Warmii

i Mazur”  oraz  wystawę „Zwierzęta afrykańskiej sawanny”.

Taka forma lekcji przypadła uczniom do gustu. Poszerzyli wiedzę , zobaczyli z bliska zwierzęta, które na co dzień kryją się w lasach. Ponadto wystawa uświadomiła wszystkim, że o przyrodę musimy dbać każdego dnia, w przeciwnym razie kolejne gatunki będziemy oglądali tylko w muzeum.