Uczniowie  V LO mistrzami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

W piątek (3 marca) w Urzędzie Wojewódzkim odbył się
Wojewódzki etap  XXII Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.
Olsztyn reprezentowali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy -
Klaudia Kadzewicz z klasy III F i Mateusz Sowiński z klasy II F, którzy wygrali eliminacje miejskie.

Nie zawiedli i tym razem. W pięknym stylu pokonali 19 zespołów z województwa warmińsko- mazurskiego, które wcześniej wygrały rywalizację w swoich powiatach. Licealiści z olsztyńskiej „Piątki” zdobyli największą ilość punktów zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Młodzież musiała wykazać się wszechstronną wiedzą m.in. z zakresu Kodeksu Ruchu Drogowego, Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, Obrony Cywilnej, Ochrony Przeciwpożarowej, Paktu Północnoatlantyckiego i Sił Zbrojnych RP. W części praktycznej ich wiedza i umiejętności były weryfikowane w 4 punktach stacyjnych, gdzie specjalne zadania przygotowali dla nich ratownicy medyczni, pracownicy Sanepidu, policjanci i strażacy.

Naszą drużynę przygotowywał pan Krzysztof Rutkowski - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Drugie miejsce w województwie zajął zespół z Iławy a trzecie reprezentacja Ełku. Zwycięski puchar i nagrody rzeczowe wręczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki - Szef Obrony Cywilnej w naszym województwie.

Warto dodać, że to nie pierwsze wyróżnienie naszej szkoły w tym zakresie.
Dwa dni wcześniej – 1 marca 2017 r. w ramach miejskich obchodów Światowego Dnia Obrony Cywilnej zostaliśmy wyróżnieni przez Prezydenta Miasta Olsztyna za wzorową realizację zadań obrony cywilnej, obronnych i zarządzenia kryzysowego w 2016 r.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii i na stronie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  (tutaj)