DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ - czyli o tym co ważne dla Nas i dla Innych na wesoło

Dzień Kultury Europejskiej to w naszej szkole piękna tradycja. Dzięki młodzieży klas pierwszych gimnazjum i liceum odbyliśmy niesamowitą podróż po magicznych, często nieznanych, zakątkach Europy. Wspólnie odwiedziliśmy Polskę, Francję, Wielką Brytanię, Litwę, Bułgarię, Szwecję, Hiszpanię, Czechy, Grecję, Niemcy oraz Włochy. Uczniowie przygotowali wspaniałe widowisko – występy artystyczne, plakaty, prezentacje multimedialne, narodowe stroje i  przysmaki. Podziwialiśmy tradycyjne tańce, utwory muzyczne, bajki, ikony literatury, pop kultury oraz... królową angielską :)

Wszyscy bawili się znakomicie, ale korzyści z imprezy wykraczały daleko poza walory czysto rozrywkowe.
Uczniowie poznali ciekawostki kulturowe na temat własnego kraju i innych państw europejskich.
Docenili wartość poznania "własnych korzeni" i tradycji w budowaniu jedności narodowej.
Bawiąc się, uczyli tolerancji i szacunku wobec innych narodów i ich wartości.

Komisja musiała wytypować klasę, która wykazała się największą pomysłowością i talentem , co przy tak dużej kreatywności okazało się nie lada wyzwaniem.

Po długich obradach wytypowano zwycięzców.

Najlepsze plakaty wykonali:

I miejsce - I G liceum (wychowawca pani Monika Dudda)

II miejsce - I A gimnazjum (wychowawca pani Jolanta Moszczyńska)

III miejsce - I D gimnazjum (wychowawca pani Elżbieta Pawlak- Szewielińska)

Nagrodę Grand Prix (za najlepszy występ artystyczny) otrzymali:

I miejsce - I C liceum (wychowawca pani Agnieszka Zawadzka, która wcieliła się w rolę królowej angielskiej)

II miejsce- I D gimnazjum (wychowawca pani Elżbieta Pawlak- Szewielińska, która zadebiutowała pięknym wokalem)

III miejsce- I A gimnazjum (wychowawca pani Jolanta Moszczyńska)

Podziękowania należą się sponsorom imprezy: Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7, firmom: Michelin, Wipasz, KEDAR, Wydawnictwu Nowa Era oraz Towarzystwu Wiedzy Powszechnej w Olsztynie.

Dziękujemy wychowawcom, którzy razem z uczniami  zaangażowali się w przygotowania.

Drodzy uczniowie, tego dnia wszyscy okazaliście się zwycięzcami. Uczyliście się, bawiąc wspaniale, a wiedza i doświadczenie, które zdobyliście, są bezcenne.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorki uroczystości: Agnieszka Idziaszek, Beata Kruszczyńska, Alicja Fesnak.