XVIII Konkurs Piosenki Europejskiej

6 kwietnia odbył się w naszej szkole XVIII finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej. Organizatorami jak co roku byli: Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie i Instytut Muzyki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

Na przesłuchania, które odbyły się w Pałacu Młodzieży zgłosiło się ponad 90 wykonawców z całego województwa. Do finału dopuszczono 20 najlepszych. W tym roku dominowała piosenka polska, choć nie zabrakło też anglojęzycznych, a nawet wykonania w języku francuskim.

Finał konkursu, który miał miejsce w auli V LO zaszczyciło swą obecnością wielu zacnych gości, m.in.:

• Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – pan Krzysztof Marek Nowacki,
  • I zastępca Prezydenta Olsztyna – pan Jarosław Słoma,
  • Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pani Sylwia Jaskulska,
  • Przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna – pani Halina Ciunel,
  • Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie – pan dr Dariusz Człapiński,
  • Prorektor Uniwersytetu Warmińsko-mazurskiego – pan dr hab. Jerzy Przyborowski,
  • Olsztyńscy radni -  pani Wanda Agnieszka Jabłońska, pani Monika Rogińska –Stanulewicz,
  • Asystentka prezydenta ds. projektów społecznych - pani Dorota D’Aystetten,
  • Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie – pani Ewa Kaliszuk,
  • Dyrektor Gimnazjum Nr 13 – pani Jadwiga Kaczmarczyk,
  • Przewodnicząca Rady Osiedla Pieczewo - pani Halina Mikulska,
  • Członek Prezydium Rady Rodziców – pan Jacek Moczulski.

Występy artystyczne oceniało jury konkursowe w składzie: dr hab. Grzegorz Lewandowski –   nauczyciel akademicki UWM, specjalista ds. emisji głosu (przewodniczący jury), mgr Iwona Łazicka-Pawlak – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Olsztynie, mgr Ewa Kaliszuk - Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie (laureatka Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, solistka i instruktor wokalny Zespołu Pieśni i Tańca "Warmia", wokalistka „Warmia Klezmer Band”), mgr Ewa Muszyńska – nauczycielka jęz. angielskiego, dr. hab. Leszek Szarzyński – prof. UWM, dyrektor Instytutu Muzyki.

Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, bo wielu młodych artystów zachwyciło swym wykonaniem. Po długiej naradzie ostatecznie wyłoniono zwycięzców.

Laureaci XVIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej:

I miejsce Aleksandra Certa z III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie,

II miejsce Anna Giergowska z Gimnazjum Nr 22 w Olsztynie

II miejsce Aleksandra Jeznach z ZSO w Kętrzynie

III miejsce Zuzanna Belka z Gimnazjum w Lubominie

III miejsce Julia Doskocz z Gimnazjum Nr 23 w Olsztynie

GRAND PRIX !!! Gabriela Morawska z ZSO Nr 3 w Szczytnie

Nagroda Dyrektora Pałacu Młodzieży za najlepsze wykonanie polskiej piosenki:

Gabriela Morawska z ZSO Nr 3 w Szczytnie

Nagroda Dyrektora Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie za osobowość artystyczną:

Gabriela Morawska z ZSO Nr 3 w Szczytnie

Nagroda Dyrektora ZSO Nr 7 w Olsztynie:

Anna Paszkowska z Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy

Wyróżnienia:

- Anna Paszkowska z Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy

- Sandra Stadnik z ZSO w Kętrzynie

- Aleksandra Farasiewicz z Zespołu Szkół Salezjańskich w Ostródzie

- Zespół „Szkiełko i Oko” z Pałacu Młodzieży w Olsztynie

Nagroda Publiczności:

- Janusz Nosek z ZSO Nr 7 w Olsztynie

Dodatkową atrakcją finału był występ Natalii Mularonek – absolwentki naszego liceum i finalistki programu „Mam Talent” wraz z grupą taneczną z Teatru Tańca "SZTOS” pod kierunkiem pani Małgorzaty Szyłejko, działajacą przy Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

grupą taneczną . Ponadto finał konkursu uświetniła swą obecnością Miss Polonia 2016  – Izabella Krzan – absolwentka V LO, która w błyskotliwym wywiadzie uchyliła rąbka kulisów eliminacji konkursów piękności i z sentymentem wspominała czasy nauki w naszej szkole. Nie mogło też obyć się bez pamiątkowej sesji zdjęciowej z najpiękniejszą Polką.

Sponsorami konkursu byli:

• Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Olsztyna,
  • Salon Muzyczny „Elka”,
  • Salon Renault ALCAR Olsztyn,
  • Książnica Polska S.A.,
  • Salon Muzyczny „RIFF”,
  • Park Aktywnej Rozrywki „BARTBO”,
  • Multikino Olsztyn,
  • Rada Rodziców V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie,
  • Rada Rodziców Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Pomysłodawcy i wieloletniemu organizatorowi konkursu - panu Mirosławowi Piekutowi - serdecznie dziękujemy. Wykonawców zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach :)