„Ostatni dzwonek” maturzystów

28 kwietnia (piątek) odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pożegnania uczniów klas maturalnych. Było podniośle, wzruszająco i pięknie. Po powitaniu przez prowadzących, głos zabrała pani Dyrektor Anna Struk , która w swym przemówieniu podkreśliła symboliczny moment przejścia w świat dorosłych i wagę decyzji w nim podejmowanych. Zwróciła uwagę na konieczność odróżnienia wartości złudnych i zgubnych od tych dających szansę prawdziwej samorealizacji i szczęścia. Życzyła absolwentom, by łacińska sentencja „Semper in altum!” (Zawsze wzwyż!) była ich dewizą życiową.

Z życzeniami sukcesu na egzaminie maturalnym, studiach i w przyszłym życiu zawodowym wystąpił wiceprzewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Moczulski. Głos zabrał też nowy Przewodniczący Samorządu Szkolnego Janusz Nosek podkreślając szybki i nieubłagany upływ czasu od pierwszego do ostatniego dnia w murach szkoły oraz wagę przyjaźni w niej zawiązanych. W kilku ciepłych słowach podziękował też swemu poprzednikowi, odchodzącemu przewodniczącemu Mateuszowi Maślance za nieoceniony wkład i zaangażowanie w życie szkoły. Podczas uroczystości miał również miejsce ceremoniał przekazania sztandaru przedstawicielom klas młodszych.

Wzruszającym punktem programu było wręczenie wyróżnień absolwentom, którzy swym talentem, wiedzą i umiejętnościami zasłużyli na szczególne wyróżnienie. W licznym gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie najpilniejsi, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem, laureaci konkursów i olimpiad oraz wybitni sportowcy.

Organizatorzy zadbali tego dnia o stosowną oprawę artystyczną. Szkolny teatr „De facto II” wystawił „Małego księcia” w reżyserii naszej licealistki Agaty Sycin z klasy 3D, garść wspomnień przywołały zdjęcia absolwentów z lat ubiegłych, zaś zespół muzyczny w składzie: Janusz Nosek, Paweł Horodyski, Krzysztof Hajdenrajch i Patryk Włodkowski wprowadzili wszystkich w  nastrojowy klimat przebojami Elvisa Presleya i Maryli Rodowicz.

Uroczystość zakończył humorystyczny akcent-niespodzianka w wykonaniu przekazującego obowiązki Przewodniczącego Samorządu Szkolnego Mateusza Maślanki i wszystkich występujących tego dnia wykonawców. Po części oficjalnej uroczystości absolwenci udali się wraz wychowawcami na spotkanie w klasach.