Rola wyobraźni i marzeń w wyborze zawodu – spotkanie z panią Małgorzatą Ciuksza

Czy marzycie? Jakie są Wasze marzenia? Czy spełnienie marzeń uczyni Was szczęśliwymi  ludźmi?
Takie pytania padły na wstępie prelekcji, którą dla uczniów naszego liceum wygłosiła 26 maja 2017 pani prawnik, psycholog i podróżnik Małgorzata Ciuksza. Pani Małgorzata pochodzi z Olsztyna, studiowała w Gdańsku, a od dwóch lat mieszka na stałe w Genui, przepięknym  mieście w północno-zachodniej części Włoch nad Morzem Śródziemnym. Pomimo swojego młodego wieku osiągnęła już bardzo wiele.  Zwiedziła ponad 70 krajów, prowadzi własną kancelarię prawniczą i rozwija kolejny inwestycję zawodową. Z powodzeniem prowadzi blog, , gdzie z ogromną  pasją pisze o swoich działaniach (już na nim umieściła relację ze spotkania w naszej szkole). Realizacja jej życiowych planów była możliwa dzięki marzeniom, którym pozostała wierna.  Z uwagi na  młody wiek i nieprzeciętną osobowość szybko nawiązała nić porozumienia  z młodzieżą i zdołała zainteresować ich swoją opowieścią  o systemie wartości, ograniczeniach i pracy jako pasji.
 Jak funkcjonuje człowiek? Dlaczego zachowujemy się tak jak się zachowujemy? Czy mamy wolną wolę? Jaka praca jest pracą marzeń?  O tym opowiadała młodzieży odpowiadając na ich wątpliwości i pytania.  Wykład pobudził do refleksji nie tylko uczniów, ale i nauczycieli .

Zachęcamy do czytania bloga  www.malgorzataciuksza.com

Zapraszamy do oglądania prezentacji Marzenia