Nie taki diabeł straszny…..,dzięki   OLSZTYŃSKIEMU  SALONOWI  MATURZYSTÓW

Matury nie trzeba się bać! Do matury trzeba się przygotować!

Spokojnie, metodycznie, konstruktywnie i pracując  systematycznie!

Najstarsi licealiści naszej szkoły pierwszy krok tych przygotowań mają już za sobą smiley

11 września 2017r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w realizowanym w całej Polsce „Salonie maturzystów”. Olsztyńską imprezę zorganizowało po raz 11 wydawnictwo Perspektywy wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży.

Oficjalnej  inauguracji Olsztyńskiego Salonu Maturzystów dokonał  prezydent Olsztyna  Piotr Grzymowicz  wraz z dyrektor OKE w  Łomży  Jolantą Gołaszewską, uroczyście  przecinając wstęgę, otwierającą gościnne progi Centrum Konferencyjnego  UWM w Olsztynie.

Przyszłoroczni maturzyści V LO wraz z uczniami z całego województwa przekonali się, że „strach ma wielkie oczy”, bo egzamin maturalny …. jest do zdania ;)

Najpierw poznali kalendarz matur i procedury egzaminacyjne, potem wniknęli w zawiłości egzaminów z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a na deser oswoili się z odmiennością sytuacji na egzaminie ustnym z języka polskiego.

Wprawdzie wiedza ta jest im już znana ze szkoły, bo nauczyciele mówią o tym od pierwszej klasy, ale bodziec zewnętrzny – zawsze działa mobilizująco smiley

Najważniejszym  punktem bogatej oferty Olsztyńskiego Salonu Maturzystów była jednak możliwość spotkania z przedstawicielami wielu uczelni.

Swoje stanowiska wystawowe prezentowały m.in.: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warszawski, uczelnie wyższe z Białegostoku, Warszawska Szkoła Reklamy i wiele innych.

Uczelnie przedstawiały przygotowane na przyszły rok akademicki oferty edukacyjne, reklamowały swoje najciekawsze kierunki, prezentowały zasady i terminy rekrutacji.

Wierzymy, że „bywanie na salonach” okaże się wartościowe i cenne w doświadczenia, ułatwi maturzystom wybory przedmiotów egzaminacyjnych,  zaowocuje trafnymi wyborami kierunku studiów i zmobilizuje do wytężonej pracy już teraz!

Bo doświadczeni pedagodzy podpowiadają, że wprawdzie nie taki diabeł straszny jak go malują, ale też: co nagle, to po diable ;)