Spotkanie z Panią Ambasador

Gdzie szukamy inspiracji?

Uczymy się wszędzie i od każdego, ale inspiracji szukamy w ludziach wyjątkowych…

13 września 2017r. grupa uczniów naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z ambasadorem  Polski w Kopenhadze- panią Henryką Mościcką – Dendys, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

W spotkaniu uczestniczyły przede wszystkim władze samorządu naszego województwa, z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na czele, licznie obecni przedstawiciele mediów i my :).

Pani Ambasador swoim wystąpieniem zachwyciła nas i oczarowała, ale najważniejsze,że także ośmieliła do podjęcia dialogu na forum:).

Henryka Mościcka – Dendys mówiła o historii stosunków polsko – duńskich, przedstawiła atuty Danii jako partnera w biznesie, zachęcała do podejmowania współpracy na wielu polach. Bardzo też podkreślała wartość Polski i Polaków, którzy mogą Danii wiele zaoferować.

Nasi uczniowie mieli odwagę zapytać Panią Ambasador o  możliwości studiowania i pracy w Danii,  i specyfikę tamtejszych szkół. Już wiemy, że młodzi Duńczycy zaimponowaliby nam pracą zespołową, ale my im – swoim indywidualizmem i tym, że pracujemy realizując podstawy programowe, których nasi zamorscy sąsiedzi nie znają.

To było wartościowe i bardzo inspirujące spotkanie, o czym m.in. mówił nasz uczeń Kuba Jankowski, który  zadebiutował wywiadem dla telewizji regionalnej, co możecie zobaczyć klikając link: