Zmagania z mitologią, czyli Szkolny Konkurs Mitologiczny

19 października 2017r. reprezentanci wszystkich klas pierwszych LO i klas trzecich gimnazjum rywalizowali ze sobą w Szkolnym Konkursie Mitologicznym.

Imprezę należy uznać za wielce udaną z wielu powodów!

Po pierwsze okazało się, że uczniowie świetnie znają mity, bo zacięta rywalizacja toczyła się do ostatniej konkurencji.

Po drugie wszyscy skorzystali z ciekawej i aktywnej lekcji, a ucząc się – doskonale się bawili.

Po trzecie, czwarte i kolejne…- rywalizacja miedzy klasami, ciekawa forma konkursu, a także doskonałe przygotowanie imprezy przez organizatorów: uczniów klasy 2ag i 2A LO wraz z wychowawczyniami:            p. Jolantą Moszczyńską i p. Małgorzatą Banaś, dostarczyły wszystkim wielu atrakcji  i ogromu satysfakcji.

Przybyli na aulę uczniowie zostali zaproszeni w gościnę na Olimp, górę mitologicznych bogów. Obserwując inscenizację – musieli rozpoznać bohaterów starożytnych mitów.

Potem zmierzyli się z testem pytań zamkniętych i krzyżówką mitologiczną. Niełatwe okazało się rozpoznawanie bohaterów poprzez cytaty z książki Parandowskiego.

Najwięcej uciechy dostarczyła jednak konkurencja, w której zespoły prezentowały metodą dramy frazeologizmy mitologiczne. Ostatecznie wynik konkursu rozstrzygnięty został w czwartej turze pytań otwartych.

Zwycięzcą konkursu została klasa – IG LO.

Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo – 3ag, 1A LO, 1B LO

Trzecie miejsce wywalczyła klasa – 3bg.

Gratulujemy zwycięzcom! Gratulujemy drużynom wszystkich klas!

Dziękujemy tym, którzy bawili się z nami!