Francuski Gavroche na ulicach naszego miasta… - spotkanie autorskie z panią Katarzyną Hain-Lewandowską

16 listopada 2017r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie młodzieży z malarką, panią Katarzyną Hain-Lewandowską.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów  pt. „Olsztyński Gawrosz”.

Pani Katarzyna jest absolwentką naszej szkoły, a jej pasją jest malarstwo akrylowe.

Artystka opowiedziała młodzieży o swoich zainteresowaniach  i zachęciła uczniów
do rozwijania własnych zdolności i talentów. Podczas spotkania młodzież z kl 1a, 1e, 1d
 i 3 bg wysłuchała  fragmentów powieści „Nędznicy” Wiktora Hugo, która  stała się inspiracją naszego gościa.  Pani Hain-Lewandowska  zaprezentowała też  młodzieży swoje obrazy
i przekazała wiele ciekawych informacji na temat miejsc, które zostały na nich przedstawione. To była piękna lekcja o tym jak można kreatywnie rozwijać swoje pasje, jak znajdować natchnienie, jak rozwijać się poprzez sztukę, i  jak  znajdować inspirację do działania.

To był też piękny czas poznawania małej ojczyzny, swojego miasta widzianego oczami artysty.

Zwieńczeniem magicznego spotkania była  prezentacja z interesującej z wystawy, która odbyła się w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji tutaj