Piękna  i praktyczna lekcja muzealna

W dniu 16 listopada klasa 1F  wzięła udział  w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Muzeum Przyrody w Olsztynie. Zadaniem młodzieży było odnalezienie wśród eksponatów szczegółowych informacji dotyczących zwierząt zamieszkujących nasz region. Wszyscy znakomicie wywiązali się z zadania i z uwagą wysłuchali ciekawostek na temat współczesnych oraz prehistorycznych zwierząt zamieszkujących  tereny Warmii i Mazur.

Zwieńczeniem wycieczki był wspólny posiłek, który stał się pretekstem do refleksji na temat odżywiania się.  Wiedzą w tym zakresie wspierały uczniów zaproszone panie dietetyczki, które obserwując  preferencje żywieniowe uczniów uświadomiły młodzieży  wartości zamówionych potraw.

Okazało się, że nie wszyscy wiedzieli, jakie składniki zawierają powszechnie spożywane dania typu fast food.

To było niezwykle wartościowe spotkanie, z którego wróciliśmy bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę.