Licealiści V LO edukują najmłodszych

W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej „Komputerowi mistrzowie.de”  uczniowie klas 1B oraz 1C pod opieką pani Agnieszki Idziaszek  i pana Eliasza Rafalskiego przygotowali lekcję dla swoich młodszych kolegów z klasy 2 Szkoły Podstawowej Nr 30  w Olsztynie. Zajęcia poświęcone były bezpieczeństwu w Internecie, a dokładnie nawiązywaniu kontaktów w sieci. Problem cyberprzemocy i zagrożeń płynących z cyberświata jest powszechny i należy rozpocząć edukację bardzo wcześnie, aby uniknąć przykrych konsekwencji. Dzieci wspaniale współpracowały i okazały się znakomitymi partnerami w dyskusji.

Opowiadając historię naszego „Misia” pokazaliśmy dzieciom, jakie skutki może mieć zbyt ufne zachowanie wobec obcych. Na koniec wizyty stworzyliśmy plakat z zasadami bezpieczeństwa naszego bohatera „Misia”. Zadowolone buzie dzieci i gromkie „dziękujemy” były najlepszym dowodem na to, że nasi licealiści poradzili sobie świetnie w tej nowej, wymagającej roli. Do podziękowań dołączyła pani wicedyrektor szkoły - pani Alicja Zwierko – Jóźwik, zapraszając nas na kolejne lekcje.

Dziękujemy za zaproszenie i mówimy z przyjemnością do zobaczenia!

Ciąg dalszy nastąpi…