Wiemy jak działa Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

W dniu 18.12.2017r. grupa uczniów z klas: III A gimnazjum, III C gimnazjum, I E, II A, II F i III A uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. W trakcie spotkania młodzież wysłuchała wystąpień Marszałka Województwa Pana Gustawa Brzezina, Szefa Kancelarii Sejmiku Pana Wiktora Leyka, Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Pana Roberta Szewczyka, Zastępcy Departamentu Współpracy Międzynarodowej Pani Anety Brzyskiej oraz Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Pana Waldemara Buszana.

Każde z tych wystąpień dostarczyło profesjonalnej i rzeczowej wiedzy na temat specyfiki, struktury, funkcjonowania i zadań realizowanych przez Urząd Marszałkowski. Po każdym z wystąpień młodzież mogła zadawać pytania. Szczególne zainteresowanie budziła kwestia małego ruchu granicznego.

Po części teoretycznej odbyła się również "wycieczka" po Urzędzie, w trakcie której uczestnicy odwiedzili Galerię Marszałkowską, Sekretariat i Gabinet Marszałka Województwa, Biuro Prasowe oraz Salę Posiedzeń Sejmiku.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za umożliwienie wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które przyniosło uczniom dużą dawkę wrażeń i wiedzy.