Magiczne Święta w Madrycie

Opłatek, choinka, karp i sianko pod obrusem  to nieodłączne elementy tradycyjnej, polskiej Wigilii, a jeśli są one w połączeniu ze śniegiem i kolędami – budują magię każdego Bożego Narodzenia.

Dlatego młodzież ucząca się języka hiszpańskiego z wielkim zdziwieniem, zainteresowaniem i niemal niedowierzaniem słuchała gościa z Madrytu, pani Esperanzy, która, odwiedziwszy naszą  szkołę 12 grudnia b.r., opowiadała o tradycjach świątecznych swojego kraju.

Mówiła o tym, że w Hiszpanii podczas Wigilii je się tradycyjnie pieczonego indyka lub prosiaka. Pasterkę nazywa się mszą kogucią, zaś 28 grudnia, to czas żartów  podobny naszemu prima aprilisowi. Pani Esperanza mówiła niemal wyłącznie po hiszpańsku, co dla uczniów było  niemałym wyzwaniem, lecz przy pomocy prezentacji i gestów,  udało się wszystkim   pomyślnie rozwiązać konkursowy QUIZ wiedzy o świętach w Hiszpanii.

Dziękujemy za piękną lekcję żywego języka, za niezwykłe spotkanie z kulturą Hiszpanii, za możliwość obcowania z niezwykłymi osobowościami.