Cyfrowobezpieczne tournée” uczniów V LO  w olsztyńskich podstawówkach - Zajęcia w SP 30

19 grudnia uczniowie klas 1B i 1C naszego liceum po raz kolejny wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili zajęcia dla młodszych kolegów z klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej Nr 30 w Olsztynie.

Wraz z opiekunami (Eliaszem Rafalskim i Agnieszką Idziaszek) przygotowali ciekawe lekcje o zagrożeniach w sieci. Obecnie już najmłodsi korzystają z telefonu komórkowego

i komputera, grają w gry czy też surfują w Internecie szukając informacji. Często zbyt ufnie i nieświadomie narażają się na cyberprzemoc i kontakty z nieznajomymi w sieci. Konsekwencje takich sytuacji mogą być tragiczne.

Uczniowie V LO udzielali dzieciom cennych wskazówek, jak nie paść ofiarą przemocy i do kogo zgłosić się, gdy zauważą coś niepokojącego. Wspólnie wypracowano zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się umiejętnością prowadzenia ciekawych zajęć dla małych, wymagających odbiorców, a brawa i uściski na pożegnanie świadczyły o tym, że po raz kolejny daliśmy radę :)