„Cyfrowobezpieczne tournée” uczniów V LO  w olsztyńskich podstawówkach - ​​​​​​​Zajęcia w SP 11

20 grudnia odwiedziliśmy Szkołę Podstawowa Nr 11 w Olsztynie. Sprawdzona  ekipa naszych edukatorów (licealiści  z  1B i 1C)  pod czujnym okiem opiekunów przeszkoliła tym razem starszaków - uczniów klas 3 i 4 szkoły podstawowej.  Tu poza standardową profilaktyką bezpieczeństwa w sieci (bezpieczne hasło, ostrożność w komunikacji z innymi użytkownikami) poruszony został problem  hejtu i języka nienawiści znany z gier czy portali społecznościowych. Nasi uczniowie pokazali czym jest konstruktywna krytyka, która akcentuje odmienne stanowisko, ale nikogo nie obraża. Młodsi koledzy dowiedzieli się również o konsekwencjach prawnych zachowań agresywnych w sieci.

Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i aktywnie uczestniczyły w lekcji. Ich spostrzeżenia utwierdziły nas w przekonaniu, że takie spotkania są niezwykle potrzebne. Zbudowani gorącym przyjęciem i podziękowaniami planujemy kolejne wizyty.

Agnieszka Idziaszek

Eliasz Rafalski