Warszawa naukowo, eksperymentalnie i kulturalnie… czyli coś dla ducha, ciała i umysłu.

16 stycznia 2018r. uczniowie klas  IB, IC, IF i IG  pod opieką wychowawców Pani Idziaszek i Pana Duchiewicza oraz innych nauczycieli udali się na wycieczkę do Warszawy.
Bardzo wczesny wyjazd podyktowany był wyjątkowo bogatym i urozmaiconym programem.

Pierwszym etapem naszej podróży było Centrum Nauki Kopernik, a w nim wiele ciekawych atrakcji. Młodzież została podzielona na trzy zespoły i uczestniczyła w laboratoriach
z dziedziny fizyki, robotyki i chemii.  Białe fartuchy i kaski na głowach świadczyły o tym, że uczniowie  pod okiem specjalistów samodzielnie przeprowadza fascynujące eksperymenty.

Jednym z nich były zajęcia  w laboratorium robotycznym, gdzie  rozwija się zdolności techniczne (buduje roboty), informatyczne (tworzy algorytmy), czy  pogłębia wiedzę z matematyki (poznaje czym jest geometria).

Ponadto Centrum Nauki Kopernik to mnóstwo wystaw obrazujących działanie praw fizyki w otaczającym świecie i będących kluczem do zrozumienia świata.
Człowiek sam w sobie też jest obiektem badań naukowców. Poświecona jest temu wystawa Generacja. Tutaj nauka wchodzi w krainę emocji. Korzystając z najnowszych odkryć psychologii, socjologii ale także neurobiologii i technologii prowadzi po świecie, którego motywem przewodnim jest zwiedzający i jego relacje z innymi. Podążaliśmy więc  tropem zagadek własnego umysłu.

Po dużej dawce wiedzy przyszedł czas na coś dla ciała. Odpoczynek w Złotych Tarasach połączony został z posiłkiem i sprawdzeniem nowych trendów w świecie mody.

I na koniec coś dla ducha. Spektal „Ciotka Karola 3.0” Brandona Thomasa w reżyserii Andrzeja Nejmana, dyrektora teatru i z muzyką Czesława Mozila,  dostarczył nam mnóstwa pozytywnych wrażeń na koniec bardzo wyczerpującego dnia. Duża dawka dobrego humoru odpędziła zmęczenie i mimo późnej pory powrotu,  autokar rozbrzmiewał śpiewem aż do samego Olsztyna.