MY o cyberprzemocy  – czyli kolejne lekcje uczniów V LO

Dnia 9 stycznia 2018r. wybraliśmy się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 30.

Przeprowadziliśmy lekcję o zagrożeniach w sieci  oraz mowie nienawiści  i hejcie w sieci
dla uczniów  klasy  4. Poruszyliśmy też kwestię różnicy między hejtem a krytyką, wskazując, w jaki sposób dokonywać oceny, aby nie ranić uczuć innej osoby.

Temat lekcji w klasie 6 poruszał kwestie piractwa, plagiatu , nadużywania danych osobowych oraz wizerunku w sieci. Powoływaliśmy się na sytuację codzienne, takie, których przekaz najlepiej trafi do młodych ludzi. Uczniowie zadawali nam nurtujące ich pytania, ukazując swoje zainteresowanie poruszanymi tematami. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni ich aktywnością oraz wiedzą.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym przez nas lekcjom, wyciągną wnioski
 i w przyszłości będą umieli wykorzystać nowo poznaną wiedzę i bezpiecznie poruszać się
w sieci.