Niepodległa

„Przez historię z Niezwyciężonymi”

We wtorek (2 października br.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczniowie klas IIa i IIe wzięli udział w inauguracji projektu realizowanego przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie pt. „Przez historię z Niezwyciężonymi”.

Obchody 79-tej rocznicy sowieckiej napaści na Polskę

16.09.2018 r Poczet Sztandarowy , nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości  obchodów 79-tej rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O KRESACH WSCHODNICH II RP

W poniedziałek 11 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich II RP.

Jakub Śladowski laureatem Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

W dniach 7 – 9 czerwca 2018 r w Warszawie odbyły się zawody finałowe XI edycji Olimpiady Przedmiotowej “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922.
O niepodległość i granice Rzeczypospolitej.”

Katyń…ocalić od zapomnienia

13 kwietnia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się Warmińsko-Mazurskie Obchody Pamięci o Bohaterach pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Wojewody Artura Chojeckiego.

Perły Europy. Architektura polska

12 kwietnia br. przed finałem XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej podsumowano wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Perły Europy. Architektura Polska”.

Pamięci gen. Augusta Emila Fieldorfa  “Nila”.

25 lutego uczciliśmy pamięć jednego z najsłynniejszych „Żołnierzy Wyklętych” - generała Augusta Emila Fieldorfa pseudonim. „Nil”.

Żywa lekcja historii w ramach projektu "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

7 grudnia 2017 r.  w auli szkolnej V LO gościliśmy panią Teresę Sajkowską i pana Janusza Gosztowtta ze  Związku Sybiraków w Olsztynie.

V LO  „Szkołą wierną dziedzictwu”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała z rąk Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła wierna dziedzictwu”.

Namalować i wyśpiewać Niepodległą – II edycja Międzyszkolnego Konkursu Patriotycznego

10 listopada 2017 r. (piątek) odbyła się w naszej szkole II edycja międzyszkolnego konkursu patriotycznego „Józef Piłsudski i Legiony polskie” zorganizowanego pod patronatem Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

Święto Niepodległości uczciliśmy medalami!

W piątek 10.11.2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Sportowo - Obronnym organizowanym co roku dla uczczenia Święta Niepodległości.