Życzenia dla Jubilatki-Niepodległej Polski.

9 listopada 2018r uczniowie klas 3A i 3B gimnazjum na lekcjach języka polskiego pod opieką nauczycielek: Izabeli Falkowskiej oraz Jolanty Moszczyńskiej włączyli się w ogólnopolską akcję pisania kartek  z życzeniami dla Polski. Młodzież na zajęciach redagowała swoje osobiste życzenia i przemyślenia, które adresowane były do Niepodległej .Uczniowie  z wielkim zaangażowaniem pisali słowa do Szanownej Jubilatki, dziękując  jej za wolność, którą mogą się cieszyć. Wyrażali  pragnienie, aby Polska była silnym i potężnym państwem. Podkreślali rolę patriotyzmu oraz postaw obywatelskich. Zadbali też o szatę graficzną kartek, na których pojawiły się symbole narodowe. Prace uczniów można zobaczyć na wystawie znajdującej się w pracowniach (15 i 14) oraz na korytarzu przed tymi salami.

Dzisiejsze zajęcia z  języka polskiego  pokazały, że  młodzież chętnie uczestniczy w obchodach 100-lecia Niepodległości Polski, a redagowanie życzeń dla Jubilatki  kształtuje w nich postawy młodego Polaka.