Spotkanie z absolwentem Gimnazjum Nr 24

W dniu 10 kwietnia naszym gościem był absolwent Gimnazjum Nr 24  Patrycjusz Jatowczyc, który aktualnie uczy się w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie. Jest to szkoła, która przygotowuje kandydatów na studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie na kierunek pilot samolotów odrzutowych. W spotkaniu ze starszym kolegą uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy mogli zapoznać się ze specyfiką nauki w szkole mundurowej.
Patrycjusz, by dostać się do OLL musiał pokonać 9 kontrkandydatów . Szkoła stawia bardzo wysokie wymagania zarówno zdrowotne, psychologiczne jak i naukowe.
Młodsi koledzy Patryka zadawali bardzo dużo pytań i z dużym zainteresowaniem wysłuchali jego opowieści.