Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach 2016 w naszej szkole.

Planowanie przyszłości i wybór i dalszej ścieżki edukacyjnej to jedna z najważniejszych decyzji  w życiu każdego młodego człowieka.  W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach 2016 miały miejsce  wydarzenia,  które z założenia ułatwiały młodzieży podjęcie tej decyzji.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych formach aktywności związanych z tym tematem. Przyglądali się  pracy w niektórych  zawodach, poznawali  warunki studiowania  oraz uczyli się planować swoją karierę w sposób mądry i przemyślany.

W dniu 19 października grupa młodzieży udała się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1, gdzie została gorąco przywitana przez panią Dyrektor Marię Rafalską a następnie miała możliwość  zapoznania się z pracą psychoterapeuty, socjoterapeuty, psychologa, pedagoga, fizjoterapeuty i choreoterapeuty.  Specjaliści opowiedzieli o specyfice pracy i warunkach jakie należy spełnić , żeby uzyskać kwalifikacje do pracy na tych stanowiskach.

W tym  samym dniu uczniowie klasy I F mieli możliwość zwiedzenia Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.  Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości i staraniom Pana Mariusza Bluma, rodzica jednego z uczniów tej klasy.Uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem ogólnodostępnym  i specjalnym. Obserwowali jak pracują osoby tu zatrudnione. Z kolei  na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej obejrzeli  spreparowane narządy zwierząt , sale laboratoryjne i salę prosekcyjną.  Przez moment mogli poczuć się jak studenci weterynarii, na którą część osób z pewnością się wybiera. Młodzież dowiedziała się, jakie są kryteria i zasady rekrutacji, na co zwrócić uwagę w trakcie nauki w liceum.

21 października do szkoły zawitał specjalista z Ochotniczych Hufców Pracy, doradca zawodowy pan Daniel Czapiewski, który w klasach trzecich liceum przeprowadził warsztaty „Bądź autorem swojej kariery. Poznaj nowe wyzwania rynku pracy”. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i w skupieniu opracowywali własny plan kariery. Mamy nadzieję, że podjęcie decyzji  będzie w tej chwili dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z opisanych wydarzeń.