Z cyklu ciekawe zawody – RATOWNIK MEDYCZNY

Ratownik medyczny to zawód bardzo trudny i odpowiedzialny.
Trzeba wykazywać się chęcią pomocy drugiemu człowiekowi, często w ekstremalnych warunkach.
Mimo to działające prężnie od lat, skupiające rzesze młodych wolontariuszy szkolne koło PCK  świadczy o tym, że wśród młodzieży ten i pokrewne zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. 23 lutego w  ramach zajęć  doradztwa zawodowego gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego. Opowiedział uczniom o specyfice swojej pracy, przybliżył środowisko i scharakteryzował najciekawsze akcje w jakich brał udział.  W tym zawodzie trudno o rutynę i typowe zajęcia. Każdy dzień jest inny i przynosi nowe wyzwania. Młodzież słuchała z zainteresowaniem, zadawała wiele pytań. Kilka osób zadeklarowało chęć studiowania ratownictwa medycznego. Życzymy wytrwałości i powodzenia.