Olsztyński Budżet Obywatelski

Nasze Liceum włączyło się w Olsztyński Budżet Obywatelski. Na lekcjach przedsiębiorczości uczniowie uczyli się miejskiej przedsiębiorczości, czyli: co, za ile i po co warto w mieście zmienić, wprowadzić czy zorganizować.

V edycja popularnego OBO to możliwość składania wniosków do limitów finansowych: 110 lub 300 tysięcy. Są to pomysły mieszkańców do realizacji przez budżet miasta w 2018 roku. 

Chociaż na lekcjach była mowa o budżecie, partycypacji, udziale społecznym i obywatelskości - nie było nudno. Młodzież mogła zaplanować wydarzenia, inwestycje lub działania społeczne na 2018 rok. Czy ich propozycje zostaną poparte przez mieszkańców? Czas pokaże.

A oto niektóre propozycje, zgłoszone przez młodzież:

-siłownia "na Zatorzu";

-zjeżdżalnia na Plaży Miejskiej;

-uporządkowanie plaży Słoneczna Polana;

-psi wybieg;

-nocny autobus na Zacisze;

Wszystkie propozycje znajdują się na stronie internetowej www.glosujobo.olsztyn.eu

Własne propozycje można składać jeszcze do niedzieli (4.06) do północy, tradycyjnie na formularzu lub online. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.glosujobo.olsztyn.eu oraz na facebook.com/OBOOlsztyn

Zajęcia prowadzili pracownicy Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna: Aneta Kasperek-Palińska i Aneta Szpaderska.

 

 

 

 Galeria