5/5 - (5 votes)

Pożyczki pozabankowe dają szansę zdobycia gotówki osobom, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej na zaciągnięcie zobowiązania w banku. Dzięki nim wnioskujący mogą uzyskać wysokie fundusze i przeznaczyć je na dowolny cel. Decydując się na pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD nie trzeba przechodzić weryfikacji w bazach dłużników. Często decyzja o przyznaniu pieniędzy zapada w oparciu o minimum formalności. Co warto wiedzieć na temat tego typu usług finansowych? 

Jak działają szybkie pożyczki pozabankowe?

Wnioski o pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń złożyć mogą wszystkie osoby dorosłe, które posiadają dowód osobisty i ukończyły 18. rok życia. W zależności od wybranego pożyczkodawcy warunkiem uprawniającym do uzyskania środków może być posiadanie polskiego obywatelstwa, czy własnego konta w banku. Organizacja udzielająca pożyczki sprawdza kompletność dokumentów i podejmuje decyzję o przyznaniu gotówki. Proces ten trwa krótko i może wynosić zaledwie kilkanaście minut. O szybkie i tanie pożyczki pozabankowe mogą ubiegać się osoby bez zdolności kredytowej i figurujące w bazach BIK i KRD. Wybrani pożyczkodawcy nie sprawdzają bowiem baz dłużników przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wniosku.

Pożyczki pozabankowe online – bez wychodzenia z domu

O dodatkowe pieniądze można starać się także online. Wiele firm oferuje pożyczki pozabankowe przez Internet, które są w pełni bezpieczne dla kredytobiorców. Wniosek ma formę elektroniczną, a konsultanci odpowiadają na wszelkie pytania zainteresowanych. Pożyczkobiorca może ubiegać się o gotówkę z dowolnego miejsca na świecie, co jest bardzo wygodne zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach. Szybkie pożyczki pozabankowe przez Internet na dowód wpływają na konto nawet tego samego dnia. W tym wypadku wiele zależy jednak od wybranej firmy pożyczkowej.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Pożyczki przyznawane są na preferencyjnych warunkach. Wnioskujący ma duży wpływ zarówno na wysokość rat, jak i czas spłaty. Klientom udzielane są pożyczki pozabankowe długoterminowe i krótkoterminowe, w zależności od wybranego harmonogramu spłaty. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę dobrze jest porównać propozycje poszczególnych firm. Pomóc może ranking pożyczek pozabankowychczyli zestawienie ofert od różnych instytucji finansowych pod kątem wybranych kryteriów. Może być to nie tylko wysokość rat, ale także oprocentowanie i czas spłaty.

Pożyczki pozabankowe są alternatywą dla tradycyjnych kredytów. Gotówka wpływa na konto nawet na kilkanaście minut po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, a środki można przeznaczyć na dowolny cel. O pieniądze mogą starać się nawet osoby, które miały problem ze spłatą zobowiązań w przeszłości. Instytucje pozabankowe wydają często decyzje o przyznaniu pożyczki bez sprawdzania baz BIK i KRD.