5/5 - (3 votes)

Skype do darmowa aplikacja umożliwiająca prowadzenie rozmów głosowych, tekstowych oraz videokonferencji przy użyciu protokołu VoIP. Komunikator został również wyposażony w możliwość wykonywania połączeń telefonicznych na numery stacjonarne oraz komórkowe na całym świecie. Poznaj największe zalety komunikatora i ściągnij Skype na swoje urządzenie mobilne. 

Skype do pobrania

Pierwsza wersja komunikatora została wydana w 2003 roku. Początkowym właścicielem Skype był amerykański serwis aukcyjny eBay. Następnie na przejęcie Skype zdecydował się amerykański gigant  Microsoft gdzie Skype zadomowił się na dobre. Skype można pobrać na wiele platform systemowych. Korzystać z programu mogą zarówno użytkownicy Windowsa jak również Ci, którzy dysponują systemem Linux lub macOS. Dostępny dla użytkowników całego świata Skype do pobrania uważany jest powszechnie za jeden z najbardziej funkcjonalnych programów do wykonywania videokonferencji ma świecie. Skype to niedościgniony lider w komunikacji VoIP. Komunikacja z innymi użytkownikami za jego pośrednictwem  odbywa się na zasadzie sieci P2P, która jest wykorzystywana przy wymianie plików. Połączenie odbywa się bezpośrednio z innymi zalogowanymi użytkownikami z pominięciem centralnego serwera co zapewnia prowadzenie bezpiecznych rozmów głosowych bez jakichkolwiek obaw o podsłuchiwanie przez producenta. Rozmowy można prowadzić zarówno w trybie standardowym jak i w wygodnym trybie podzielonego widoku. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z opcji przekierowania rozmów na wybrany numer telefonu kiedy dana osoba znajduje się w trybie offline. Korzystanie ze Skype przynosi wiele korzyści. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i pobierz Skype już dziś.

Dodatkowe zalety Skype

Skype charakteryzuje się prostą i wręcz intuicyjną obsługą i przyjazną szatą graficzną. Formularz tworzenia konta jest bardzo przystępny a nadto dostępny w języku polskim. Bardzo dużą zaletą programu jest również jego dostępność na smartfony i tablety z Androidem, systemem iOS, na konsolę Xbox One a nawet na wybrane telewizory Smart TV. Warto wspomnieć, że Polacy szybko pokochali Skype. Według przeprowadzonych badań w 2008 roku aż 4 miliony kont na komunikatorze należało do Polaków. Jeśli chcesz dołączyć do grona użytkowników programu wystarczy kliknąć w zakładkę Skype download i cieszyć się prowadzeniem rozmów na najwyższym poziomie.