5/5 - (1 vote)

Miliony ludzi próbują teraz schudnąć dzięki diecie DASH. Dieta DASH to dieta o niskiej zawartości soli i wysokiej zawartości błonnika, która, jak wykazano, naturalnie obniża ciśnienie krwi, co pomaga żyć szczęśliwszym i dłuższym życiem. Wielu lekarzy zatwierdziło również tę dietę dla pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca i choroby serca. Powodem, dla którego ludzie lubią dietę DASH, jest to, że oferuje ona naturalny sposób na odchudzanie bez poświęcania składników odżywczych i smaku. Dzięki tym korzyściom możesz teraz korzystać z przepisów z diety DASH, aby z łatwością schudnąć.

Owoce i warzywa są zdrową grupą żywności i powinny stanowić dużą część Twojej diety. Jednakże, chociaż ludzie kochają owoce i warzywa, wydaje się, że nie mają ich dość. Z tego powodu dobrym pomysłem jest gotowanie potraw ze świeżych składników. Nawet jeśli gotujesz świeże jedzenie, nie oznacza to, że musisz przestać cieszyć się smacznymi, aromatycznymi posiłkami!

Warzywa to doskonały wybór do uwzględnienia w przepisach dietetycznych. Dostarczają wielu witamin i minerałów, których organizm potrzebuje, ale na co dzień nie ma ich wystarczająco dużo. Na przykład, gdy gotujesz warzywa, czynisz je zdrowszymi, gotując je na parze zamiast je gotować. Warzywa gotowane na parze sprawiają, że składniki odżywcze są bardziej dostępne i łatwiejsze do przyswojenia. Świeże warzywa świetnie nadają się również do przygotowywania zdrowych posiłków, takich jak obiad.

Kalafior to kolejny świetny wybór warzyw, który możesz włączyć do zdrowego przepisu. Kalafior można gotować na parze lub smażyć, aby stracić dodatkowe kalorie. Zdrowy przepis na obiad może polegać na ugotowaniu puree ziemniaczano-kalafiorowego, a nawet pysznej sałatce z pieczonych ziemniaków i kalafiora. Jeśli lubisz słodkie danie, możesz je łatwo urozmaicić, dodając bezcukrową kwaśną śmietanę, aby dodać trochę smaku i nawilżenia. Bez względu na to, co wybierzesz, pomożesz swojemu organizmowi pozbyć się nadmiaru kalorii, które mogą powodować problemy, dzięki czemu poczujesz się dobrze z tym, co jesz.

Makaron ryżowy to kolejna pyszna opcja, która pomoże Ci lepiej wydobyć z diety. Możesz zrobić pyszną zupę z makaronem ryżowym, która zawiera zarówno marchewkę i kalafior, jak i cebulę, paprykę, grzyby, czosnek i kolendrę. Ta pyszna zupa to świetny sposób na wprowadzenie do diety dużej ilości witaminy C, potasu i białka. Jeśli lubisz smakowe napoje, z tego przepisu zrobisz filiżankę pysznej zielonej herbaty, która jest również doskonałym źródłem przeciwutleniaczy.

Brązowy ryż to kolejny świetny wybór w przepisie na obiad. Kiedy gotujesz brązowy ryż, możesz jeść nie tylko skrobię, ale także otrzymujesz błonnik, którego potrzebuje twoje ciało. Pozwala to organizmowi skuteczniej eliminować odpady, co oznacza, że ​​podczas obiadu nie będziesz spożywać tylu kalorii, co w przypadku białego ryżu. Zawsze możesz wybrać inne warzywo, jeśli nie lubisz smaku jednego ze swoich zwykłych warzyw, ale użycie brązowego ryżu w przystawce z białkiem, takim jak kurczak lub wołowina, może być świetnym sposobem na utrzymanie wagi cele straty.