5/5 - (4 votes)

Laptopy stały się nieodłącznymi towarzyszami naszego życia. Jeżeli często jeździmy w delegacje pracownicze, obowiązkowym elementem wyposażenia naszej walizki staje się przenośny komputer. Również w domach używamy ich bardzo często, z uwagi na kompaktowe wymiary oraz szerokie możliwości. Niestety bardzo intensywnie eksploatowane laptopy z czasem generują różne problemy. Gdy często piszemy na klawiaturze, może zdarzyć się że jeden lub kilka przycisków przestanie się trzymać. Czy takie klawisze do klawiatury można jeszcze dokupić i wymienić?

Wymieniamy przyciski do klawiatury laptopa

Okazuje się, że jest sposób na taką usterkę i to bardzo prosty. Wystarczy zakupić uszkodzone klawisze i zainstalować je ponownie w miejsce tych, które nie trzymają się już odpowiednio. Na stronie klawiszedolaptopa.pl można znaleźć klawisze do laptopa(https://www.laptopkey.eu/) niemal każdego producenta. Wystarczy podać markę, model, typ, a także znaleźć odpowiednie rodzaj klawiatury. Nierzadko inne przyciski były stosowane w klawiaturach typu czysto mechanicznego, a inne w przypadku takich z podświetlaniem. Dlatego też mamy szeroką możliwość doboru przycisków, dzięki czemu z pewnością znajdziemy te klawisze których szukamy. Będą one identyczne z tymi, które klawiatura posiadała od nowości.

Naprawiamy uszkodzone klawisze do klawiatury

By cała operacja zdała egzamin, należy przestrzegać pewnych reguł. Przede wszystkim nie próbujmy odpadającego klawisza przyklejać. Jeżeli klej wniknie wgłąb mechanizmu klawiatury, to przycisk taki ulegnie zablokowaniu i trzeba będzie zakupić oraz wymienić klawiaturę w całości. Może to być kosztowne przedsięwzięcie, zwłaszcza że konieczne będzie rozebranie obudowy komputera, co będzie musiał zrobić serwis. Jeżeli po prostu kupimy zapasowe przyciski do klawiatury, będziemy mogli je założyć bez większego trudu. Upewniając się, że w mocowaniu po stronie laptopa nie ma żadnych pozostałości zabezpieczeń starego klawisza, przykładamy w to miejsce nowy i solidnie dociskamy. Gdy blokada zaskoczy, przycisk będzie trzymał się pewnie i będziemy mogli normalnie go używać.