5/5 - (1 vote)

Coraz więcej osób stara się obdarowywać bliskich nie tylko prezentami, które są bardzo drogie, ale również tymi bardziej wyjątkowymi, które poprawiają zdrowie lub samopoczucie osoby obdarowywanej. Jednym z pomysłów na wyjątkowy prezent jest zestaw herbat lub kaw. W tym artykule podpowiadamy, dla kogo taki prezent sprawdzi się idealnie.

Jaki zestaw herbat na prezent dla miłośnika herbaty?

Zestaw herbat sprawdzi się na prezent dla miłośnika herbaty. Warto w takim wypadku dokonać zakupu w specjalistycznym sklepie. Można w nim wybrać zarówno zestaw herbat w pudełku, jak i samodzielnie dobrać kilka mieszanek. Wszystko zależy od tego, jak dobrze znamy osobę obdarowywaną. 

Do zestawu herbat na prezent można dołączyć ciekawe konfitury lub luksusowe pralinki. 

Zestaw herbat prezent – dla osoby starszej

Osoby starsze często miewają problemy z nadciśnieniem, przez co nie mogą pić już zbyt dużych ilości ulubionej kawy. Z troski o ich zdrowie i dobre samopoczucie można ofiarować zestaw herbat, które zawierają mniejszą ilość kofeiny, a posiadają równie ciekawy smak. 

Idealnym zestawem herbat dla seniora będą mieszanki herbat białych i zielonych z dodatkami takimi jak pomarańcza, bergamotka czy płatki róży. 

Zestaw herbat w pudełku dla przełożonego lub nauczyciela

Herbata zestaw może być też idealnym podarunkiem dla osoby, z którą łączą nas stosunki oficjalne. Najlepiej wybrać wtedy uniwersalną mieszankę smaków dobrej marki. W sklepach z herbatami dostępne są również gotowe zestawy herbat w pudełku z gotową dedykacją. Będzie to idealny prezent na imieniny szefa lub dla nauczycielki na koniec roku szkolnego. 

Zestaw herbat na prezent – czego unikać?

Z pewnością na prezent nie sprawdzą się herbaty słabej jakości zapakowane w gotowe torebki. Taki prezent świadczyć będzie o braku taktu. 

Podczas wybierania herbat do zestawu należy też unikać eksperymentów. Jeżeli nie znamy dobrze gustu osoby obdarowywanej, najlepiej jest zdecydować się na proste smaki, które zadowolą większość osób. Przykładem mogą być tu czarne herbaty z płatkami róż, dobrej jakości herbata earl grey czy zielona herbata z aromatem pomarańczy.