5/5 - (4 votes)

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które możemy znaleźć w bardzo wielu urządzeniach. Instalowane są chociażby w wózkach widłowych, ciągnikach rolniczych, sprzęcie budowlanym i tak dalej. Każda pompa ma za zadanie pobierać specjalny olej z układu, a następnie wtłaczać go pod dużym ciśnieniem do części roboczej. Ciśnienie to wykorzystywane jest chociażby do napędu siłowników oraz silników hydraulicznych. Niestety zdarza się, że po wielu latach intensywnej eksploatacji taki podzespół ulegnie uszkodzeniu. Wtedy konieczna będzie naprawa pompy hydraulicznej, która na szczęście jest łatwa do zrealizowania. Wystarczy tylko znaleźć firmę, która zajmuje się takimi pracami.

Naprawa pomp hydraulicznych a wymiana na nowe

Wielu użytkowników sprzętu, który zawiera pompy którym przydałaby się już naprawa, myśli o ich wymianie na nowe. Jest to o tyle dobre wyjście z sytuacji, że otrzymujemy na podzespół gwarancję. Jednak na tym zalety się kończą, natomiast zaczynają wady. Przede wszystkim jest to bardzo wysoka cena, która jest niewspółmierna do efektu. O wiele lepiej zrobimy, jeżeli wybierzemy inną opcję. Jest nią regeneracja pomp hydraulicznych, która polega na ich odpowiednim sprawdzeniu, a następnie wymianie wszystkich niezbędnych elementów. Nie da się ukryć, że jest to wyjście pozytywne, ponieważ dodatkowo dostaniemy gwarancję na naprawiony podzespół.

Regeneracja pompy hydraulicznej a używany podzespół

Jeszcze inną metodą jest zakup używanej pompy, co ma zaletę w postaci niższej ceny, niż zakup nowej a nawet regeneracja posiadanej. Niestety dalej również są tylko wady, ponieważ w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę fakt, że przecież nie wiemy co tak naprawdę trafi w nasze ręce. Możliwe że otrzymamy urządzenie w jeszcze gorszym stanie niż to, które zaczęło nam pierwotnie sprawiać problemy. Rzadko kiedy dostaniemy gwarancję rozruchową, a nawet jeśli to nikt nie zwróci nam pieniędzy za montaż i demontaż części. Regeneracja pomp hydraulicznych https://hydromotor.pl/pompy-hydrauliczne/ kosztuje więcej niż zakup używki, jednak dostajemy gwarancję że podzespół będzie działał.