5/5 - (5 votes)

Zbliża się najbardziej wyczekiwany miesiąc w roku – grudzień. Jest on szczególnie ważny dla katolickich rodzin. Jednak także oprócz radości, która objawia się rodzinną kolacją wigilijną, wcześniej trzeba przejść tak zwany okres adwentowy.

Jakie kalendarze adwentowe wybrać?

Kalendarz adwentowy może być bardzo różny. W przypadku dzieci są to najczęściej schowane w okienkach od 1 do 24 czekoladki o różnych kształtach. Jednak dużo firm wykonuje kalendarze dla osób dorosłych. Są to najczęściej kalendarze adwentowe tematyczne. Wtedy można wybrać między innymi takie kalendarze, gdzie będą w środku: perfumy, kosmetyki, figurki lego, herbaty, kawy, czy różne karteczki z zadaniami do wykonania. Kalendarze adwentowe mają także różną wielkość. Wszystko zależy od tego, na co się zdecydujemy. Jeśli weźmiemy kalendarz z perfumami, to będzie to większy kalendarz. Zaś kalendarz z kosmetykami może być już mniejszy, czy z herbatą.

Jakie są modne kalendarze adwentowe 2021?

Niezmiennie najpopularniejszymi kalendarzami są te, które zawierają perfumy i kosmetyki danej firmy. Kalendarz adwentowy 2021 to także modny szczególnie dla nastolatków z motywem Harrego Pottera. W takim kalendarzu mieszczą się figurki z kultowego filmu, jakim jest Harry Potter.  W takim dziecięcym kalendarzu mogą być także figurki innych sławnych postaci bajkowych, czy filmowych.

Czy kalendarz adwentowy ma zawsze taką samą formę?

Kalendarze adwentowe są zróżnicowane pod względem kształtu. Dzięki temu tak bardzo się od siebie różnią. Mogą być w zwykłej formie prostokątnej lub kwadratowej. Można jednak także spotkać kalendarz adwentowy w formie kuli, czy spakowane do jednej torby prezentowej. Gdy kalendarze są pakowane do wielkiej torby prezentowej, to najczęściej wyciąga się za pomocą sznurków dane pudełeczko. Na każdym takim pudełeczku jest podany numerek dzięki, temu wiemy, które pudełeczko otworzyć danego dnia.

Kiedy kupić kalendarz adwentowy 2021 ?

Jeśli mamy upatrzony kalendarz adwentowy z danej firmy, to lepiej jest go już kupić z początkiem listopada. Im dłużej będziemy czekać, tym większa jest szansa, że mogą się skończyć zapasy w magazynie. Co ważne, to takie kalendarze tuż przed samym grudniem mogą też zdrożeć. Dlatego najbezpieczniej jest go kupić w okolicach listopada, by mieć spokojną głowę, że już nie musimy się o to martwić.

Kalendarze adwentowe sprawią radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym.